Baloniki reklamowe – jak zrobić z nich miecz?

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Sztukę skręcania balonów określa się mianem twistowania, a osobę zajmującą się tworzeniem tego typu niebanalnych ozdób – twisterem. Taka atrakcja to doskonały sposób na urozmaicenie różnego rodzaju eventów. Wykwalifikowanego twistera zaprosić można do przedszkola lub szkoły w celu przeprowadzenia jedynych w swoim rodzaju warsztatów, które zostaną w pamięci dzieci na długi czas. Pokaz przeprowadzić może on także podczas festynu, koncertu czy pikniku. Bardzo często tego typu specjaliści pojawiają się również na imprezach organizowanych z okazji otwarcia lub jubileuszu sklepu. Jedną z podstawowych form, jaką można stworzyć z podłużnych balonów jest miecz. W jaki sposób go wykonać?Jak tworzyć baloniki reklamowe, które do złudzenia przypominają najprawdziwszy miecz? Pierwszy etap to nadmuchanie specjalnego, podłużnego balona zostawiając około dwa – trzy centymetry końcówki. Następnie wykonujemy skręt w odległości około dwunastu centymetrów od początku balonu. Zginamy go około osiem centymetrów dalej

Na kolejnym etapie tworzenia gadżetów, jakimi są baloniki reklamowe w kształcie miecza, zginamy produkt w pół i skręcamy go. Następnie powtarzamy skręt i gotowe! Miecz to jednak nie jedyny kształt, na który uformować można balon. Z łatwością wykonać można z niego także żyrafę. W tym celu napompowujemy go zostawiając około pięć centymetrów wolnej przestrzeni. Skręcamy trzy podstawowe odcinki. Pierwszy z nich powinien mieć wielkość około ośmiu centymetrów – będą to nogi zwierzęcia. Drugi oraz trzeci element o wielkości pięciu centymetrów stanowić będą uszy żyrafy.

baloniki reklamowe w formie żyrafy zginamy między drugim a trzecim odcinkiem. Chwytamy jedną ręką odcinki, które tworzyć będą uszy, a drugą resztą balona; skręcamy. W ten sposób otrzymamy głowę zwierzęcia. Na kolejnym etapie wykonujemy trzy następne skręty. Jeden o wielkości dwunastu centymetrów, dwa duże na osiem centymetrów. Pierwszy z nich tworzyć będzie szyję żyrafy, drugi oraz trzeci – przednie nogi. Zginamy balon na pół i wykonujemy skręt trzymając w jednej ręce nogi żyrafy, w drugiej – pozostałą część. Głowa oraz przednie nogi zwierzęcia gotowe! Na kolejnym etapie wykonujemy następne trzy skręty. Pierwszy z nich stanowić będzie tułów, dwa kolejne – tylne nogi. Z pozostałego, najmniejszego odcinka powstanie ogon żyrafy. Wykonujemy skręt trzymając dwie tylne nogi.