Krówki z nadrukiem empiku – dystrybucja

Krówki z nadrukiem

Krówki z nadrukiem

Współcześnie w marketingu komercyjnym prowadzonym przez prywatne firmy szybko rośnie poziom wykorzystania gadżetów reklamowych. Są one coraz popularniejsze ponieważ bardzo skutecznie przykuwają uwagę klientów do firm i ich oferty. Potrzeba zwrócenia uwagi klienta na treść reklamy jest najpilniejszą potrzebą w obecnej chwili jeśli chodzi o tworzenie reklamy. Gadżety reklamowe różnego rodzaju wywiązują się z tego zadania doskonale. Przy ich wprowadzaniu do reklamy bardzo liczy się kwestia ich odpowiedniej dystrybucji. Tylko i wyłącznie dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom dystrybucyjnym są one w stanie spełnić swoją rolę prawidłowo. W jaki sposób należy dystrybuować gadżety reklamowe? Odpowiedź na to pytanie będzie bardziej klarowna, jeśli poda się konkretny przykład.

Przykładem tym mogą być krówki z nadrukiem empiku. Ich dystrybucja w wykonaniu tej firmy jest wyjątkowo skuteczna, dlatego z całą pewnością może służyć jako przykład. Na czym ona konkretnie polega?

Przede wszystkim owe krówki z nadrukiem są rozdawane klientom na terenie samego empiku. Jest to działanie mające na celu docenić osoby, które do empiku przyszły i robią tu zakupy oraz zachęcić je do powrotu. Takie krówki mogą także zachęcać do kupna konkretnych towarów. Czasami nie jest to bowiem rozdawanie każdemu kto tylko przyjdzie do empiku. Często krówki te są dołączone do konkretnego produktu w ramach wymyślonej w ten sposób promocji.

Oczywiście na terenie empiku rozdaje się owe Krówki z nadrukiem tylko tym, którzy już są w środku. Taktyka pozyskiwania nowych klientów może polegać też na dystrybucji wśród osób, które do empiku nie chodzą, albo o których empik nie ma takiej wiedzy. Osoby te można w dużej liczbie spotkać w różnych ruchliwych miejscach, jak choćby centra miast, okolice zabytków miejskich, główne skrzyżowania i ulice miasta, czy też parki, centra handlowe, itd. Wszędzie tam rozdawanie krówek przypadkowo napotkanym przechodniom to bardzo skuteczne działanie zachęcające do odwiedzania empiku.