Odzież robocza dla pracowników drogowych

Odzież robocza

Odzież robocza

W Polsce prace drogowe odbywają się przede wszystkim w sezonie letnim, jednak często część z nich jest realizowana także w miesiącach zimowych. Pracownicy podczas wykonywania swojej pracy są narażeni na hałas oraz trudne warunki atmosferyczne. Nie wszystkie zlecenia można zrealizować w godzinach nocnych, kiedy utrudnienia w ruchu nie są tak duże. Jeśli jesteś osobą, która jest odpowiedzialna za organizację ich pracy, musisz zadbać o odpowiednie warunki dla pracowników. Z kolei jeśli jesteś producentem ubrań, możesz stworzyć specjalną ich linię dla pracowników drogowych.

Prace drogowe

Pracownik drogowy musi otrzymać od swojego pracodawcy przedmioty, które są konieczne do rozpoczęcia pracy. Jest to przede wszystkim odzież robocza oraz niezbędne narzędzia pracy, jak maszyny, łopaty lub ciężki sprzęt. W skład kompletu ubrań wchodzą spodnie, koszulka, kamizelka oraz kurtka i rękawice oraz kask. Każdy pracownik powinien także znać swoje prawa i obowiązki. Konieczne jest zatem przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia dla każdego nowego pracownika.

Ochronna odzież robocza

Idealna odzież robocza dla pracowników drogowych powinna spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim musi chronić pracownika przez zabrudzeniem, a także przed wiatrem, zimnem, deszczem lub intensywnym słońcem. Materiał, z którego odzież pracownika ma być wykonana, powinien być zatem wodoodporny i jednocześnie przepuszczający powietrze. Dobrze także, aby zarówno spodnie, jak i koszula lub kurtka miały wszyte specjalne odblaskowe paski materiału, które będą ostrzegać kierowców o obecności pracowników drogowych na drodze. Zazwyczaj odzież pracowników drogowych jest koloru żółtego lub pomarańczowego, który jest widoczny z dużej odległości.

Ochrona głowy

Pracownicy drogowi powinni zostać także wyposażeni w dobrej jakości kaski na głowę z wbudowanymi latarkami. Konieczne są także ochronne okulary, a także wtyczki do uszu lub też specjalne słuchawki, które chronią słuch przed uszkodzeniem. Odpowiednia Odzież robocza to także rękawice, które powinien zakładać każdy pracownik.